• جستجو بر اساس
  منطقه ییلاقی روستای زمند
  توضیحات مختصر :

     یکی از مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای جغتای، منطقه سرسبز چشمه دروازه می باشد. این منطقه که در 24 کیلومتری جنوب جغتای واقع است در دل خود چشمه معروف سرچشمه را جای داده است. در مسیر آب این چشمه 5 آسیاب و یک قلعه وجود دارد.

  منطقه نمونه گردشگری پارک ستارگان شرق جغتای
  توضیحات مختصر :

     یکی از منحصر به فردترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان پارک گردشگری ستارگان شرق شهرستان جغتای است. این منطقه نمونه گردشگری به دلیل چشم‌اندازهای طبیعی- تاریخی همچون ارتفاعات، باغات، هوای دلپذیر و آسیاب و قرار گرفتن در مجاورت بقعه متبرکه امام‌زاده سلطان محمد علوی(ع) همه روزه پذیرای خیل عظیم زائران و گردشگران می‌اشد.

  مناظر طبیعی رودخانه های جغتای
  توضیحات مختصر :

     رودخانه‌های جاری این شهرستان که در اطراف آن مناظر زیبایی از طبیعت دیده می‌شود شامل رودخانه جوین، کمایستان، شهرستانک، زرقان و سرحد می‌باشد.

  منطقه ییلاقی سرحد
  توضیحات مختصر :

     مناظر طبیعی و گردشگری سرحد در فاصله 24 کیلومتری جنوب غرلی شهر جغتای واقع گردیده و مسیر دسترسی به این منطقه از روستای دستوران امکان‌پذیر می‌باشد. اراضی سرحد با وجود رودخانه‌ای به همین نام در فصل بهار اطراقگاه گروه‌های دوازده‌گانه عشایر کوچ رو منطقه جوین، داورزن، گرمه، جاچرم و میامی شاهرود است.

  ارتفاعات و مناطقی ییلاقی روستای زرقان
  توضیحات مختصر :
  این روستای کوهنپایه ای در فاصله 23 کیلومتری جغتای واقع گردیده وبه دلیل مشرف بودن ارتفاعات برف گیر منطقه دارای آب و هوای مطلوب با تابستان های خنک و آرامش بخش می باشد.
  آبشار کلاته منیدر
  توضیحات مختصر :

     این پدیده طبیعی در فاصله 31 کیلومتری جنوب غربی شهر جغتای و در جنوب شرقی روستایی به همین نام قرار دارد.

  مناظر عشایری و طبیعت کوهسار سرحد
  توضیحات مختصر :

     مناظر طبیعی و گردشگری سرحد در فاصله 24 کیلومتری جنوب غربی شهر جغتای واقع گردیده و مسیر دسترسی به این منطقه از روستای دستوران امکان پذیر است.

  روستای زرقان
  توضیحات مختصر :

     این روستای کوهپایه‌ای با مناظری از طبیعت در فاصله 23 کیلومتری جغتای واقع شده و از بزرگ‌ترین روستاهای این شهرستان است.

  مجتمع گردشگری بهزیستی خداشاه
  توضیحات مختصر :

     این مرکز در 25 کیلومتری شهر جغتای و در مجاورت بقعه امام زاده علی ابن احمد خداشاهی واقع شده و دارای امکانات گردشگری است.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
شهرستان ها
ورود به پنل
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق